Новини LB Logistics
Як Blockchain змінить ланцюг поставок та логістику
news-item1

Управління ланцюгами поставок - від створення до дистрибуції товарів - надзвичайно складні.

Залежно від продукту, ланцюжок постачань може охоплювати сотні стадій, кілька географічних (міжнародних) місць, безліч рахунків-фактур та платежів, задіяних кількома фізичними та юридичними особами, а також протягом місяців. Через складність і непрозорість ланцюгів постачання існує інтерес до того, як блокчейн може перетворити ланцюжок постачання та логістичну галузь.

Як можуть допомогти унікальні атрибути блокчейн та поглянемо на кілька прикладів.

Поточний ланцюжок постачань змінювався кількома етапами. Більше ста років тому ланцюжки постачань були відносно простими, оскільки комерція була місцевою, але вони зросли неймовірно складно. Протягом всієї історії ланцюгів постачань були такі інновації, як перехід до перевезення вантажів за допомогою вантажних перевезень, а не залізничних перевезень або виникнення персональних комп'ютерів у 1980-х роках, що призвело до різких зрушень в управлінні ланцюгами постачання. Оскільки виробництво глобалізується, і більша його частина виробляється в Китаї, ланцюжки поставок стають складнішими.

Для клієнтів чи покупців неймовірно важко по-справжньому знати вартість продукції, оскільки існує значна відсутність прозорості в поточній системі. Аналогічним чином надзвичайно складно досліджувати ланцюжки постачань, коли існує підозра на нелегальну або неетичну практику. Вони також можуть бути дуже неефективними, оскільки постачальники прив'язують того, хто потребує, що, коли і як.

Що таке блокчейн та як це може допомогти ланцюгам постачання?

Хоча найвидатнішим використанням блокчейнів є криптовалюта, Bitcoin, реальність полягає в тому, що блокчейн, по суті, є розподіленою цифровою книгою, має безліч додатків і може використовуватися для будь-якого обміну, угод / контрактів, відстеження та, звичайно, оплати. Оскільки кожна транзакція записується на блок і через кілька копій книги, які розподілені між багатьма вузлами (комп'ютерами), вони дуже прозорі. Це також дуже безпечно, оскільки кожен блок з посиланням один на одного у взаємодії до і після. На блокчейн немає єдиної центральної влади, і вона надзвичайно ефективна і масштабована. У кінцевому підсумку, блокчейн може підвищити ефективність та прозорість ланцюгів постачання та позитивно впливати на все, починаючи від складування до оплати. Мережа команд необхідна для багатьох речей, а блокчейн має вбудований ланцюжок команд.

Надійність та цілісність в ланцюжку постачання.

Blockchain забезпечує консенсус - в ланцюжку немає суперечок щодо транзакцій, оскільки всі суб'єкти в ланцюжку мають однакову версію бухгалтерії. Кожен учасник блоку може побачити власний об'єкт на блок-схемі. Записи на блокчейн не можна стерти, що важливо для прозорого ланцюжка постачання.

Приклади блокчейну, що використовуються сьогодні в ланцюгах постачання.

Оскільки блокчейн дозволяє переказувати кошти в будь-яку точку світу без використання традиційного банку, це дуже зручно для глобалізованого ланцюжка поставок. Саме так австралійський виробник автомобілів Tomcar оплачує своїм постачальникам через Bitcoin.

У харчовій промисловості важливо мати надійні записи для відстеження кожного продукту. Таким чином, Walmart використовує блокчейн для відстеження свинини із Китаю та записів блоків, в яких кожний шматочок м'яса прийшов, оброблений, зберігався та проданий за датою. Unilever, Nestle, Tyson і Dole також використовують блокчейни для подібних цілей.

BHP Billiton, найбільша в світі компанія, яка займається гірничодобувною промисловістю, оголосила, що буде використовувати блокчейн, щоб краще відстежувати та записувати дані протягом процесу видобутку. Це не тільки підвищить ефективність внутрішньо, але й дозволить компанії мати більш ефективне спілкування зі своїми партнерами.

Прозорість блокчейн також має вирішальне значення для того, щоб споживачі могли знати, що вони підтримують компанії, які мають ті самі цінності, як управління навколишнім середовищем та стійке виробництво. 

Алмазний гігант De Beers використовує технологію блокчейн для відстеження каменів з того місця, де їх знайшли, аж до моменту, коли вони продаються споживачам. Це гарантує, що компанія уникає "конфліктів" та запевняє споживачів, що вони купують справжню якість.

Все більше компаній, приєднується до блокчейн, адже вони усвідомили потенціал та попит на рішення, що дозволяють перетворити ланцюжок поставок та логістичну промисловість. 


За інформацією прес-служби IBM, 9 серпня 2018 року Maersk та IBM офіційно оголосили про створення блокчейн-платформи для вантажоперевезень TradeLens.

LB LOGISTICS14-08-2018